Apie

Tai yra „Transparency International“ Lietuvos skyriaus iniciatyva, kuri parodo valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių (VVĮ ir SVĮ) vadovus nuo 2007 m. iki 2017 m. lapkričio.

Šioje svetainėje pateikiami duomenys apie 100 didžiausių valstybės valdomų įmonių ir 100 didžiausių savivaldybių valdomų įmonių. Iš viso Lietuvoje, 2017 metų birželio mėn. Stebėsenos ir prognozių agentūros, Valdymo koordinavimo centro duomenimis, veikė 118 VVĮ. Informacijos, kiek iš viso buvo SVĮ, nėra - iki 2018 m. sausio 1 d. Lietuvoje nė viena institucija sistemingai nekaupė duomenų apie savivaldybių valdomas įmones.

Duomenys apie VVĮ ir SVĮ vadovus bei jų kaitą gauti iš VĮ „Registrų centro“, o duomenys apie asmenis, kurie bent kartą nuo 1990 m. kandidatavo Seimo, savivaldybių tarybų, mero, Prezidento ar Europos Parlamento rinkimuose gauti iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK).

Duomenys iš „Registrų centro“ buvo gretinami su duomenimis iš VRK siekiant pamatyti, kurie įmonių vadovai gali turėti sąsajų su politinėmis partijomis ar susivienijimais. Svetainės lankytojai taip pat gali stebėti, kaip keičiasi vadovai skirtingais laikotarpiais ir palyginti vadovų kaitą su rinkimų ciklais. Atkreipiame dėmesį, kad „Manovalstybe.lt“ pateikiama informacija nereiškia, kad įmonių vadovai šias pareigas užėmė dėl savo ryšių su politinėmis partijomis ar susivienijimais.

Visi svetainėje pateikiami duomenys skelbiami atvirų duomenų formatu, juos galima parsisiųsti čia.

TILS atkreipia dėmesį, kad tai bandomoji puslapio versija, todėl labai prašome apie pastebėtas klaidas pranešti rugile@transparency.lt.